تخته روسی راش چیست؟

تخته روسی راش نیز مانند الوار روسی راش یکی دیگر از فرآورده های درخت راش روسی می باشد . این محصول نیز توسط آستارا چوب وارد شده و در اندازه و سایزهای متفاوت به فروش می رسد.

درخت راش (نام علمی: Fagus)، ۱۰ تا ۱۳ گونه دارد که در نیمکره شمالی منتشر شده‌اند. راش شرقی ( Fagus orientalis) درختی باریک و برگریز مستحکم می باشد و ارتفاع آن با تاج تا 50 متر نیز می رسد.

متوسط قطر تنه ​​یک راش بالغ می تواند تا 60-70 سانتی متر برسد. پوست آن صاف و از رنگ خاکستری روشن است. از تعداد گونه های ذکر شده در بالا تنها گونهٔ راش شرقی (Fagus Orientalis) در ایران وجود دارد.

 ویژگی های تخته روسی راش

تخته روسی راش نیز دارای خواص و ویژگی هایی همانند الوار روسی راش می باشد . این محصول فقط قالب دیگری از چوب روسی راش می باشد، لذا به منظور کسب اطلاعات کاملتر می توانید به مطلب الوار روسی راش مراجعه کنید.

به دلیل مزایایی ازجمله چوب محکم ، ظریف و خوش رنگ ، از این نوع تخته برای انواع میز ، مبل و صندلی ، دکوراسیون منازل، جعبه مهمات، بشکه های چوبی و … استفاده می شود .

قیمت تخته روسی راش

قیمت تخته روسی بستگی به ابعاد تخته ( طول، ضخامت،عرض) و کیفیت آن دارد،  با توجه به نوسانات بازار ارز برای آگهی از قیمت محصولات می توانید با کارشناسان آستارا چوب تماس بگیرید. ضمنا کارشناسان ما آماده هر گونه مشاوره و دریافت سفارش واردات می باشند.

09126128116 – 09026668116

https://astarachoob.com

 

 

شناخت چوب روسی یولکا

چوب روسی یولکا یکی از مهمترین چوب های روسی وارداتی می باشد که شرکت آستارا چوب نیز یکی از واردکنندگان و فروشندگان این محصول در سراسر کشور است. در ادامه به طور مختصر به معرفی چوب روسی یولکا می پردازیم.

درخت یولکا یا همان Picea abies با نام عمومی یولکا (Spruce) از درختان مخروطی همیشه سبز ، متعلّق به خانوادهٔ کاج‌ها (Pinaceae) و بومی مناطق معتدل شمالی و زیرشمالگانی زمین می‌باشد . کاج‌های نوئل عموماً درختانی بزرگ هستند و در زمان رشد کامل ارتفاع آن‌ها به ۲۰ تا ۶۰ متر (۶۶ تا ۲۰۰ پا) می‌رسد.

این گونه رابطه نزدیکی کاج کامبرا دارد. برخلاف اکثر گونه های کاج ، هر دو نوع کامبرا و یولکا (Spruce) هر دو در خاک باتلاق مرطوب و همچنین خاک های رس سنگین عملکرد خوبی دارند. کاج سیبری سریعتر از کاج سوئیس رشد می کند و عموما از رنگ سبز روشن است .

شناخت چوب روسی یولکا

شناخت چوب روسی یولکا

انواع درخت یولکا

بسیاری از مردم تصور می کنند که این درخت یک نوع بیشتر نیست، درحالیکه یولکا خود دارای گونه های مختلفی است که در زیر به آنها اشاره شده است .

 •  یولکا سیاه  Black Spruce 
 •  یولکای انگلمن Engelmann Spruce 
 • یولکا  قرمز Red Spruce 
 • سیتکا  Sitka Spruce 
 • یولکا  سفید White Spruce 

مشخصات چوب روسی یولکا

قالب های مختلف چوب روسی یولکا مانند تخته روسی یولکا و الوار روسی یولکا وارد کشور می شود که قبلا به ان پرداخته شده است.  این محصولات دارای چند درجه کیفیت می باشند که روی قیمت آنها نیز تاثیر مستقیم دارد. برخی مشخصات این چوب به شرح زیر است:

 • دارای بافت ریز
 • بافت صاف و یکنواخت
 •  دارای چگالی متوسط 
 •  چوب فراوری شده دارای مقاومت بسیار عالی میباشد.
 • سهولت کار با آن
 • بوی مشخصی ندارد.
 • رنگ آن از کرم تا زرد روشن و قرمز-قهوه ای متغیر است .

کاربرد چوب روسی یولکا

از این چوب در کارهای ساختمانی ( ساخت کلبه و ساختمان های چوبی) ، دکوراسون داخلی ، کاغذ ،ساخت انواع جعبه و کمان ویولن و بسیاری از ابزارآلات موسیقی استفاده می شود.

قیمت چوب یولکا

قیمت چوب یولکا  بستگی به نوع چوب از لحاظ الوار یا تخته بودن و همچنین ابعاد و کیفیت آن دارد. به دلیل نوسانات بازار ارز امکان قراردادن لیست قیمت های محصولات وجود ندارد، چنانچه قصد هر نوع چوب روسی را دارید، کارشناسان آستارا چوب آماده هرگونه مشاوره و راهنمایی در زمینه فروش و واردات چوب روسی می باشند.

09126128116 – 09026668116

https://astarachoob.com

الوار روسی یولکا چیست؟

الوار روسی یولکا چوب درخت یولکا یا همان Picea abies می باشد. این نوع چوب روسی توسط شرکت های مختلف از جمله آستارا چوب وارد کشور می شود، لذا در این مقاله به طور مختصر آن را مورد بررسی قرار میدهیم.

این درخت یکی از گونه های بسیار مهم است که در مناطق معتدل شمالی زمین ، روسیه ، نروژ ، سوئد و.. رویش می کند.

این درختان حدوداً 20 تا 60 متر ارتفاع دارند و دارای چوب بسیار مرغوبی می باشد. البته خیلی ها هم آن را به عنوان درخت سال نو می شناسند. در ادامه به اختصار این محصول را مورد بررسی قرار می دهیم.

نام عمومی سرده‌ای (Picea) از درختان مخروطی همیشه سبز ، متعلّق به خانوادهٔ کاج‌ها (Pinaceae) و بومی مناطق معتدل شمالی و زیرشمالگانی زمین می‌باشد .

این درخت دارای رشد سریع بوده و اغلب در عرض 4 سال قابل بهره برداری می باشند، همین امر موجب شده تا روسیه با وجود افزایش صادرات چوب همچنان مدیریت جنگل های خود را به خوبی انجام دهد.

الوار روسی یولکا چیست؟

ویژگی های الوار روسی یولکا

رنگ چوب روسی یولکا از سفید خامه ای تا زرد روشن و قرمز-قهوه ای متفاوت است. و همچنین با فراوری آن به وسیله خشک کردن و پختن آن در سالن های مخصوص دوام و کیفیت آن را افزایش می دهند.

 • دارای چوب ریز دانه
 • بافت صاف و یکنواخت
 •  دارای چگالی متوسط 
 •  مقاومت بسیار عالی
 • سهولت در اره و ماشین کاری
 • سهولت در چسباندن ، اتصال و مونتاژ

قیمت الوار روسی یولکا با توجه به ابعاد و کیفیت آن متفاوت می باشد و می توان آن را در چند رده کیفی طبقه بندی نمود. چنانچه قصد خرید الوار روسی ،تخته روسی یولکا یا هر نوع چوب روسی را دارید، کارشناسان آستارا چوب آماده هرگونه مشاوره و راهنمایی در زمینه فروش و واردات چوب روسی می باشند.

09126128116 – 09026668116

https://astarachoob.com