چوب روسی راش چیست؟

چوب روسی راش محصولی فراوری شده از درخت راش روسی (beech) می باشد. ایران هر ساله مقدار زیادی راش روسی وارد می کند که آستارا چوب یکی از شرکت های وارد کننده چوب روسی است.

درخت راش (نام علمی: Fagus)، ۱۰ تا ۱۳ گونه دارد که در نیمکره شمالی منتشر شده‌اند. راش شرقی ( Fagus orientalis) درختی باریک و برگریز مستحکم می باشد و ارتفاع آن با تاج تا 50 متر نیز می رسد.

چوب روسی راش چه کاربردهای دارد؟

چوب راش روسی شیک ترین چوب برای ساخت مبلمان ، پله های چوبی ، فضای داخلی ، پارکت و غیره است.

چوب راش برای ساخت کفپوش، تخته سه لا و اتصالات راه آهن استفاده می شود. به خصوص به دلیل داشتن چگالی بالا و کیفیت آن در سوختن به عنوان سوخت نیز طرفداران زیادی دارد .

 

 چوب روسی راش چه ویژگی هایی دارد؟؟

 • جزء چوب های سخت و سنگین است .
 • در برابر برش مقاوم است .
 • سهولت در رنگ آمیزی آن .
 • دارای قابلیت صیقلی شدن .
 • دارای ظرافت فیبر .
 • دارای رنگ زیبا .
 • مشخص بودن حلقه های رشد سالانه در برش عرضی .
 • با برش طولی شیار های رنگی پدیدار می شود که برای کارهای دکوراسیون مناسب است .
 • دارای چگالی بالا .

چوب راش در طرح های مختلفی مانندالوار روسی راش و تخته روسی راش وارد کشور می شوند و بسته به ابعاد و کیفیت قیمت های متفاوتی دارند. لازم به ذکر است که به دلیل نوسانات بازار ارز، از قرار دادن لیست قیمت ها در سایت معذوریم.

در صورت تمایل برای خرید، مشاوره یا آگاهی از قیمت چوب روسی راش  می توانید با کارشناسان آستارا چوب تماس حاصل فرمایید .

09126128116 – 09026668116

https://astarachoob.com

تخته روسی راش چیست؟

تخته روسی راش نیز مانند الوار روسی راش یکی دیگر از فرآورده های درخت راش روسی می باشد . این محصول نیز توسط آستارا چوب وارد شده و در اندازه و سایزهای متفاوت به فروش می رسد.

درخت راش (نام علمی: Fagus)، ۱۰ تا ۱۳ گونه دارد که در نیمکره شمالی منتشر شده‌اند. راش شرقی ( Fagus orientalis) درختی باریک و برگریز مستحکم می باشد و ارتفاع آن با تاج تا 50 متر نیز می رسد.

متوسط قطر تنه ​​یک راش بالغ می تواند تا 60-70 سانتی متر برسد. پوست آن صاف و از رنگ خاکستری روشن است. از تعداد گونه های ذکر شده در بالا تنها گونهٔ راش شرقی (Fagus Orientalis) در ایران وجود دارد.

 ویژگی های تخته روسی راش

تخته روسی راش نیز دارای خواص و ویژگی هایی همانند الوار روسی راش می باشد . این محصول فقط قالب دیگری از چوب روسی راش می باشد، لذا به منظور کسب اطلاعات کاملتر می توانید به مطلب الوار روسی راش مراجعه کنید.

به دلیل مزایایی ازجمله چوب محکم ، ظریف و خوش رنگ ، از این نوع تخته برای انواع میز ، مبل و صندلی ، دکوراسیون منازل، جعبه مهمات، بشکه های چوبی و … استفاده می شود .

قیمت تخته روسی راش

قیمت تخته روسی بستگی به ابعاد تخته ( طول، ضخامت،عرض) و کیفیت آن دارد،  با توجه به نوسانات بازار ارز برای آگهی از قیمت محصولات می توانید با کارشناسان آستارا چوب تماس بگیرید. ضمنا کارشناسان ما آماده هر گونه مشاوره و دریافت سفارش واردات می باشند.

09126128116 – 09026668116

https://astarachoob.com

 

 

الوار روسی راش چیست؟

الوار روسی راش امروزه بسیار در صنعت چوب ایران استفاده می شود و یکی از واردات مهم ایران از روسیه محسوب می شود، در همین راستا شرکت آستارا چوب یکی از واردکنندگان و فروشندگان چوب روسی در کل کشور است. در این مقاله قصد داریم تا این محصول را به اختصار مورد بررسی قرار دهیم .

درخت راش (نام علمی: Fagus)، ۱۰ تا ۱۳ گونه دارد که در نیمکره شمالی منتشر شده‌اند و از این تعداد تنها گونهٔ راش شرقی (Fagus Orientalis) در ایران وجود دارد.

چوب آن برای ساختن در و پنجره و تراورس راه‌آهن و میز و صندلی و مبل و صندوق و غیره بکار می‌رود و مصرف آن بیش از دیگر چوب‌ها است.

راش یکی از رایج ترین درختان در فرآوری چوب است. این چوب از رنگ صورتی مایل به زرد تا قهوه ای مایل به قرمز با حلقه های سالانه به آرامی مشخص است.

بافت زیبا با لکه های براق در قسمت شعاعی توسط تعداد زیادی حلقه های بزرگ مدولاری شکل می گیرد. در قسمت طولی ، آنها خطوط باریک تیره ایجاد می کنند. این نوع برش چوب راش ، آن را برای دکوراسیون بسیار جذاب می کند.

ویژگی های الوار روسی راش:

 • دارای چوب محکم
 • مقاوم در برابر برش
 • سهولت در رنگ آمیزی آن
 • مقداری مشابه چوب گردو است .
 • دارای ظرافت فیبر .
 • دارای رنگ زیبا

چوب روسی راش شیک ترین چوب برای ساخت مبلمان ، پله های چوبی ، فضای داخلی ، پارکت و غیره است.

الوار روسی راش با کیفیت های مختلف دارای قیمت متفاوت می باشند. مواردی از قبیل تعداد گره ها ، رنگ ترک داشتن یا نداشتن روی کیفیت چوب تاثر گذاشته و آنها را از هم تفکیک می کند.

در صورت تمایل برای خرید یا مشاوره می توانید با کارشناسان آستارا چوب تماس حاصل فرمایید .

09126128116 – 09026668116

https://astarachoob.com