قیمت چوب روسی امروز

قیمت چوب روسی امروز چقدر است ؟

 

قیمت چوب روسی امروز چقدر است ؟ این مهمترین سوالی است که افراد باید بدانند . کسانی که مواد اولیه برای شروع کارشان چوب است همچون نجاران ، بساز و بفروش ها ، صنعت گران که برای ساختن مبلمان ، کابینت های چوبی ، آلاچیق چوبی و هزاران موارد دیگر نیازمند استفاده از چوب هستند.

ما در این مقاله به موارد مهمی که در قیمت چوب روسی تاثیرگذار است اشاره می کنیم. در این مقاله کوتاه با ما همراه باشید.

عوامل  موثر در قیمت چوب روسی

مهمترین عاملی که باعث گران شدن یک چوب می شود ، کمیاب بودن یا نایاب بودن نوع آن است. چوب روسی  از جنگل های روسیه بدست می آید. این جنگل ها حدود 20 درصد از جنگلهای کل دنیا را شامل می شود.

بنابراین چوب های روسیه به وفور یافت می شود و این یک عامل مهم در قیمت ارزان چوب روسی است.

چوب هایی که خواص دارویی دارند . مثلا برای بخور دادن استفاده می شوند. یا از آنها روغن استخراج می شود.مانند چوب آجار که از گونه درختان در حال انقراض است.از چوب های روسی بیشتر در مواردی مانند ساختمان سازی استفاده می شود.

با توجه به نوع کاربردی که از چوب داریم باید از چوب درختان مختلفی استفاده کنیم مثلا برای ساخت گیتار از چوب سیاه آفریقایی استفاده می شود. این چوب اکنون از گونه های درحال انقراض است و فقط در مناطقی از آفریقا یافت می شود.

از درخت صندل چوب عطر خوشبو  و همینطور روغن با ارزشی تهیه می شود، این چوب نیز در مناطقی همچون استرالیا، اقیانوسیه، جزایر هاوایی، ساحل امریکای جنوبی وجود دارد که تولد و برداشت آن بسیار کاهش بافته است.

برای ساخت چوب بیلیارد و دسته چاقو از عاج صورتی که یک چوب سخت آفریقایی است استفاده می شود. ساخت اجسامی همچون دسته بیل که حجم استفاده از آن بالاست توسط چوب روسی انجام می گیرد.بسیاری از مردم چوب دسته بیل روسی را به خوبی می شناسند و از کیفیت آن آگاه هستند.

هزینه های حمل و نقل چوب و واردات آن به کشور یکی دیگر از مهمترین عوامل در قیمت چوب روسی است. روسیه کشور همسایه شمالی ایران است . داشتن بیش از هشتاد کیلومتر مربع مناطق جنگلی در روسیه و بستر مناسب رشد درختان روسی باعث شده است چوب روسی با قیمت مناسب وارد ایران شود.

چوب روسی ارزان قیمت را از کجا بخریم؟

چوب های روسیه از طریق بندر های شمالی ایران همچون بندر آستارا وارد کشور شده و با ارسال مستقیم به همه نقاط کشور ، مستقیما به دست مصرف کننده می رسد.

کاربردهای زیاد چوب روسی باعث رو آوردن مردم به استفاده از چوب ها شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت چوب روسی و همینطور خرید چوب روسی می توانید با آستارا چوب در ارتباط باشید. آستارا چوب در زمینه واردات و فروش چوب روسی فعالیت می کند.

09126128116 – 09026668116