کاربرد تخته کار روسی چیست ؟

کاربرد تخته کار روسی بسیار زیاد است اما یک استفاده عمده را می توان برای آن نام برد. اکثریت کارگران ساختمانی و افرادی که در ارتفاع کار می کنند نیازمند استفاده از تخته زیرپایی هستند. در آستارا چوب نیز می توان این تخته را تهیه کنید .

استفاده های دیگر آن مانند قفسه ها ، اسکیت بردها ، روی میز، سقف های کاذب چوبی است . به همین دلیل این تخته ها ی چوبی که به شکل صفحه هستند و در ابعاد گوناگون ارائه می شوند کاربردهای وسیعی دارند.

این تخته ها از نوع تخته های محکم و با دوام هستند به طوری که افراد بتوانند با وزن های مختلف به آسانی و با خیالی آسوده بر روی آن ساعت ها بایستند و کار کنند.

همچنین در هنگام خرید تخته کار روسی باید به سبک بودن توجه زیادی کرد چرا که حین کار لازم است این تخته زیرپایی ها را از جایی به جای دیگر انتقال بدهید.

تخته زیرپایی جهت پروژه های نفت ، گاز و  پتروشیمی در اندازه های 6 متری و تخته های 4 متری جهت کار بر روی داربست های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع تخته روسی

تخته روسی از چوب درختان متنوعی بدست می آید . عموما درخت های کاج ،نراد ، بلوط و راش پراستفاده ترین درختان در صنعت چوب هستند.

بیش از 40 نوع از درختان کاج در روسیه کاشت و برداشت می شوند . بعضی از آنها همچون نراد به درختان همیشه سبز معروف هستند. چوب ها را برحسب نوع کیفیت و مرطوب بودن و نوع کاربرد در کارخانجات روسیه برش می دهند . در بسته بندی هایی که به آن پالت گفته می شوند آماده صادر می کنند.

تخته کار با نام  تخته زیرپایی بنایی نیز خوانده می شود.

نوع تخته کار روسی

همانطور که در بالا اشاره کردیم چوبی که برای تخته کار استفاده می شود باید مستحکم باشد . چوب روسی ساسنا یکی از انواع چوب های درختان کاج است .با توجه به استحکام چوب ساسنا ، از آن برای ساخت تخته کار استفاده می شود.

همچنین در اتاقسازی ماشین هایی مثل کامیون ، خاور استفاده می شود.

یکی دیگر از مزایای مهم چوب ساسنا قیمت مناسب آن بخصوص نسبت به چوب یولکا است.

ساخت تخته چوب روسی از طریق 3 روش زیر انجام می گیرد:

  1. در این روش تخته ها با استفاده از ضایعات چوب ساخته می شوند که معمولا به آنها چوب های ام دی اف ، اچ دی اف ، نئوپان می گویند.
  2. فشرده سازی چندلایه نازک چوب که با چسب های مخصوص به یکدیگر متصل می شوند. این نوع تخته ها همچون پلی وود و تخته های سه لایی برای مصارف تزئیناتی بیشتر کاربرد دارند.
  3. تخته خالص که تنه درخت را به صورت سالم برش می دهند . اغلب تخته ها وارداتی از روسیه از این دست هستند.

قیمت تخته کار روسی

قیمت تخته کار روسی به ابعادی که برش داده می شوند بستگی دارد. تخته های زیر پایی معمولا ارزان قیمت هستند چراکه برش های منظمی برای استفاده در طراحی ها و نمای ساختمان ندارند.

تخته کار روسی از نوع تخته های خالص هستند . تخته های خالص از برش سالم تنه درخت تهیه می شود. سبک بودن و مقاوم بودن چوب ها یکی از علت های مهم در استفاده چوب های روسی جهت استفاده به عنوان تخته کار است.

 

برای دریافت قیمت دقیق ، خرید یا واردات انواع تخته روسی می توانید با کارشناسان آستارا چوب تماس حاصل فرمایید .

09126128116 – 09026668116

https://astarachoob.com