تخته سه لایه روسی

تخته سه لایه روسی چیست؟

تخته سه لایه روسی نام آشنایی است که بارها هنگام خرید محصولات چوبی مانند میز و دراور و کابینت، شنیده اید . یکی از محصولاتی که شرکت آستارا چوب وارد می کند تخته سه لایه روس یا همان تخته چند لایه (تخته چند لایی) می باشد . البته لازم به ذکر است که تخته سه لایه در ایران نیز تولید می شود ولی کیفیت آن به علت نبود تکنولوژی های مدرن با محصولات وارداتی قابل مقایسه نیست .

در ادامه به طور مختصر این محصول را مورد بررسی قرار می دهیم .

روش ساخت تخته سه لایه

تخته سه لایه در واقع یک محصول مهندسی شده است که دارای مقاومت بالا و طراحی زیبا می باشد که امروزه کاربرد های فراوانی دارد . برای ساخت آن ابتدا کنده درختان را به صورت گرد برش می زنند (ترجیحا تنه هایی که دارای گره کمتری باشند) سپس با غلتاندن آن رو یک دستگاه پوست تنه کنده کنده شده و تنه وارد مرحله بعد می شود. در این مرحله همانطور که کنده روی دستگاه در حال غلتیدن است تیغه هایی در دستگاه تعبیه شده که تنه را به صورت ورق در می آورد .

ساخت تخته سه لایه

ساخت تخته سه لایه

ورقه های حاصل شده از تنه درختان به صورتی رو هم قرار داده می شوند که بافت ورق بعدی عمود بر بافت ورق قبلی باشد . این امر موجب استحکام محصول نهایی می شود، در ضمن برش و پیچ کاری آن بهتر انجام می شود . در انتها ورق ها با مواد مختلف و تحت فشار به هم وصل می شوند .

انواع تخته سه لایه

تخته سه لایه یا همان تخته چند لایه بسته به اینکه از چه چوبی ساخته شود، دارای انواع مختلفی است که هر کدام کاربرد ها و ظاهر متفاوتی دارند .

تخته سه لایه نرم

تخته سه لایه نرم رایج ترین محصول تخته سه لا می باشد که از ورق های چوب نرم ، معمولاً نراد ، صنوبر و ساسنا ساخته کمی شود . لایه ها با زاویه ای مناسب از یکدیگر انباشته شده و با چسب های رزینی بهم چسبیده اند. تخته سه لایه روسی اکثرا از نوع نرم می باشد البته این محصول از چوب های سخت نیز تامین می شود . برای کاربرد هخای مختلف از ابعاد مختلف این محصول استفاده می شود، که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

  •  پوشش دیوار خانه
  • استفاده از آن به عنوان پوشش سقف و لنبه .
  •  ساخت انواع جعبه .
  • طراحی داخلی خودرو .
  • ساخت نرده ها .

تخته سه لایه سخت

در ساخت این نوع تخته سه لایه هم همان روش استفاده می شود و تنها تفاوت آنها در چوبی است که برای ساخت استفاده می شود . ورقه های که برای ساخت این نوع تخته استفاده می شود از چوب های سخت مانند: بلوط ، توس ، افرا و… تهیه می شود .در زیر به برخی از کاربرد های تخته سه لایه سخت اشاره می کنیم:

  • ساخت میز
  • ساخت کابینت
  • ساخت پارتیشن های اداری

تخته سه لایه دریایی

تخته سه لا دریایی برای استفاده در ساخت قایق ها تولید شده است و دارای مقاومت بالا در برابر پوسیدگی در محیط های با رطوبت بالا می باشد . در ساخت آن برای جلوگیری از نفوذ آب از چسب  Water Boiled Proof (WBP) ، برای اتصال لایه ها به هم استفاده می شود ،   این ویژگی مطمئناً بر قیمت تأثیر می گذارد. هزینه تولید تخته سه لایه دریایی حدود سه برابر هزینه تخته سه لا استاندارد است.

قیمت تخته سه لایه روسی چقدر است ؟

همانطور که در بالا متذکر شدیم، تخته سه لایه در ابعاد ، کیفیت و انواع مختلفی وارد کشور شده لذا قیمت های متفاوتی برای محصولات ارائه می شود. در شهر های مختلف با توجه به فاصله ای که با کارخانه اصلی ما در آستارا دارند قیمت ارسال محصولات متفاوت است.

با توجه به نوسانات بازار ارز برای آگهی از قیمت محصولات می توانید با کارشناسان آستارا چوب تماس بگیرید. ضمنا کارشناسان ما آماده هر گونه مشاوره و دریافت سفارش واردات می باشند.

09126128116 – 09026668116

https://astarachoob.com