الوار روسی یولکا چیست؟

الوار روسی یولکا چوب درخت یولکا یا همان Picea abies می باشد. این نوع چوب روسی توسط شرکت های مختلف از جمله آستارا چوب وارد کشور می شود، لذا در این مقاله به طور مختصر آن را مورد بررسی قرار میدهیم.

این درخت یکی از گونه های بسیار مهم است که در مناطق معتدل شمالی زمین ، روسیه ، نروژ ، سوئد و.. رویش می کند.

این درختان حدوداً 20 تا 60 متر ارتفاع دارند و دارای چوب بسیار مرغوبی می باشد. البته خیلی ها هم آن را به عنوان درخت سال نو می شناسند. در ادامه به اختصار این محصول را مورد بررسی قرار می دهیم.

نام عمومی سرده‌ای (Picea) از درختان مخروطی همیشه سبز ، متعلّق به خانوادهٔ کاج‌ها (Pinaceae) و بومی مناطق معتدل شمالی و زیرشمالگانی زمین می‌باشد .

این درخت دارای رشد سریع بوده و اغلب در عرض 4 سال قابل بهره برداری می باشند، همین امر موجب شده تا روسیه با وجود افزایش صادرات چوب همچنان مدیریت جنگل های خود را به خوبی انجام دهد.

الوار روسی یولکا چیست؟

ویژگی های الوار روسی یولکا

رنگ چوب روسی یولکا از سفید خامه ای تا زرد روشن و قرمز-قهوه ای متفاوت است. و همچنین با فراوری آن به وسیله خشک کردن و پختن آن در سالن های مخصوص دوام و کیفیت آن را افزایش می دهند.

  • دارای چوب ریز دانه
  • بافت صاف و یکنواخت
  •  دارای چگالی متوسط 
  •  مقاومت بسیار عالی
  • سهولت در اره و ماشین کاری
  • سهولت در چسباندن ، اتصال و مونتاژ

قیمت الوار روسی یولکا با توجه به ابعاد و کیفیت آن متفاوت می باشد و می توان آن را در چند رده کیفی طبقه بندی نمود. چنانچه قصد خرید الوار روسی ،تخته روسی یولکا یا هر نوع چوب روسی را دارید، کارشناسان آستارا چوب آماده هرگونه مشاوره و راهنمایی در زمینه فروش و واردات چوب روسی می باشند.

09126128116 – 09026668116

https://astarachoob.com